تحقیق و مقالات دانشجویی

شنبه 22 دی 1397

سلامت روان

نویسنده: نگار موسوی   

سلامت روان

مقاله سلامت روان یکی از تحقیق و مقاله های جامع و کامل و دارای منابع معتبر که به صورت فایل ورد و قابل ویرایش می باشد

مقدمه

این مقاله در ابتدا به سلامت روان و نظریه­هایی مربوط به سلامت روان اشاره می شود. سپس به اختلال نارسایی توجه – بیش­فعالی و پژوهش­های مربوط در داخل و خارج کشور پرداخته شده است.

 سلامت روانی

تمامی انسان‌های زنده از توان سلامت معینی برخوردارند که باید برای نیل به تندرستی کامل ودوری از بیماری برای توسعه آن تلاش نمایند. شیوه‌های زندگی مرسوم بین انسان‌ها، تأثیر مهمی بر سلامت و تندرستی آنان دارد. گذار اپیدمیولوژیکی که اخیراً به علت تغییر در شرایط و شیوه‌های زندگی مشهود است، بار دوگانه بیماری‌های واگیر و غیرواگیر را در بسیاری از کشورهای منطقه مدیترانه شرقی افزایش داده است. دراین منطقه، بیماری‌های ناشی از الگوهای شیوه زندگی ناسالم به صدر فهرست دلایل بیماری و مرگ‌ومیر انتقال یافته است. بنابراین ضروری است که توجهی جدی به عوامل مؤثر در افزایش وسعت بیماری‌ها، آغاز شود. سرمایه‌گذاری برای خلق فرهنگ ارتقای سلامت، در ابتدا موجب برخورداری از موقعیت‌های اجتماعی بهتر و در دراز مدت منجر به برخورداری از مزایای مورد انتظار و بهبود سلامت ملل می‌شود. سلامت انسان، تنها سلامت جسمانی نیست. مهمتر از آن سلامت اخلاقی، ذهنی آرام و متمرکز است. فقط چنین ذهنی می‌تواند به شفای جسم کمک کند (ضعیفی، ۱۳۸۹).

از دیدگاه اسلامی سلامت روان شامل افزایش توانایی‌های افراد و جامعه و قادرسازی آنها در دستیابی به اهداف مورد نظر می‌باشد. بهداشت‌روان به همه ما مربوط است، نه فقط به کسانی که از بیماری رنج می‌برند. متأسفانه در بخش عظیمی از دنیا به بهداشت‌روان و بیماری روانی به اندازه سلامت جسمانی و بیماری جسمی اهمیت داده نمی‌شود و مورد بی‌توجهی و غفلت واقع می‌شود (ضعیفی، ۱۳۸۹).

جهت دانلود متن کامل مقاله سلامت روان کلیک نمایید

نظرات() 

چهارشنبه 19 دی 1397

تولیدات طیور

نویسنده: نگار موسوی   

تولیدات طیور

مقاله تولیدات طیور یکی از تحقیق و مقاله های جامع و کامل و دارای منابع معتبر که به صورت فایل ورد و قابل ویرایش می باشد

در جهان امروز یکی از مشکلات اساسی بشر تامین نیازهای غذایی است، به­ گونه­ای که امنیت غذایی به عنوان یکی از اهداف مهم سرلوحه برنامه­های دولت­ها قرار گرفته است. کشاورزی به دلیل داشتن نقش حیاتی در تامین غذای مورد نیاز جامعه، یکی از مهم­ترین بخش­های اقتصادی کشور محسوب می­شود. بدون شک به منظور نیل به امنیت غذایی، علاوه بر اتخاذ سیاست­های مطلوب و برخورداری از منابع کافی باید تولید کشاورزی به­گونه­ای باشد که تمامی نیازهای جامعه را برآورد کند. جمهوری اسلامی ایران، از معدود کشورهایی است که از شرایط آب و هوایی بسیار متنوع بهره ­مند است. تنوع آب و هوایی یکی از مزایای بسیار ارزشمند است که تنوع محصولات کشاورزی را به همراه دارد .

طیور در حال حاضر بزرگترین گونه­ های جانوری در سرتاسر جهان هستند). تولیدات طیور از سال ۱۹۴۰ هنگامی که روش­های مدرن تولیدی ویژه به همراه نژادهای جدید معرفی شدند در جهت امنیت غذایی و اقدامات بهداشتی پیشگرانه دستخوش تغییرات سریع شدند، همچنین این تولیدات بیش از ۳۰% از پروتئین حیوانی مصرفی را تامین می­کنند . موسسه بین المللی تحقیقات سیاست غذایی برآورد کرده که در سال ۲۰۱۵ تولیدات طیور ۴۰% از پروتئین حیوانی را تشکیل خواهد داد.

جهت دانلود متن کامل مقاله تولیدات طیور کلیک نمایید

نظرات() 

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات